Kobieta w okularach trzymająca laptopa obok napis: najlepsze darmowe skanery bezpieczeństwa do wykrywania złośliwego oprogramowania

Skaner Antywirusowy Online. Lista 15 Najlepszych!

Czy Twój  komputer  została kiedykolwiek zaatakowana przez wirusa? Czy twoja nowa strona internetowa została zhakowana? Mamy nadzieję, że nie! Może to być przerażające i kosztowne doświadczenie, nawet jeśli uszkodzenie jest stosunkowo niewielkie.

Niestety ryzyko włamania jest wszechobecne. W Internecie są miliony wirusów, exploitów i innego złośliwego kodu, które mają na celu przejęcie kontroli nad Twoją witryną i komputerem.

Możesz uniknąć większości problemów i się zabezpieczyć. W jaki sposób? Często przeprowadzając skanowanie bezpieczeństwa.

Chociaż nie rozwiązują one każdego problemu, są łatwym sposobem szybkiego wykrycia potencjalnych problemów.
W tym artykule omówimy 15 darmowych skanerów online.

Zacznij skanowanie!

skaner antywirusowy online stron internetowych

Sucuri

Sucuri jest jedną z najpopularniejszych wtyczek bezpieczeństwa dostępnych dla WordPress. Ich wtyczki mają mnóstwo funkcji skanowania, w tym monitorowanie czarnej listy, monitorowanie integralności plików, wykrywanie i usuwanie złośliwego oprogramowania, powiadomienia bezpieczeństwa i wiele innych funkcji.
Mają także bezpłatne narzędzie do skanowania witryn. Chociaż jest przeznaczony głównie do skanowania witryn, nadal jest przydatny.
Sucuri ma zarówno darmową wtyczkę, jak i różne płatne plany, które zaczynają się od 199 USD rocznie.

skaner stron internetowych WordPress

Hacker Target

Hacker Target to strona internetowa, która sprawdza Twoją witrynę WordPress pod kątem wielu różnych wskaźników bezpieczeństwa. Wpisujesz domenę, a kilka minut później otrzymujesz wyniki. Obejmują one informacje o tym, czy znajdujesz się na czarnej liście lub liście spamu, co sądzi Google Safe Browsing o Twojej witrynie, jakie masz zainstalowane wtyczki, z jakich zasobów JavaScript korzystasz i jakie konta użytkowników istnieją w Twojej witrynie.
Podstawowe skanowanie jest bezpłatne, ale możesz też płacić co miesiąc, aby uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji. Dowiedz się więcej o dostępnych planach.
W porównaniu z wieloma innymi skanerami online, Hacker Target jest bardzo łatwy w użyciu i dostarcza dużo danych. Działa również dość szybko i daje wyniki w ciągu kilku sekund.

skaner komputera online

Skaner znanych zagrożeń

Skaner znanych zagrożeń SafetyDetective to  darmowe narzędzie działające w chmurze, która gwarantuje szybkie skanowanie systemu w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach. Po dokładnym skanowaniu usługa ostrzega o wszystkich znanych problemach w komputerze lub urządzeniach przenośnych i wyjaśnia, jak je poprawić.
Skanowanie trwa tylko parę sekund i gwarantuje duży poziom dokładności podczas identyfikowania luk systemowych na wszystkich platformach. Największą wadą jest to, iż nie naprawia problemu, a raczej kieruje użytkownika na najodpowiedniejsze możliwe rozwiązanie. 

skaner komputera skaner antywirusowy online stron oraz plików

Virustotal

VirusTotal to narzędzie online przeznaczone dla specjalistów ds. Bezpieczeństwa. Pozwala analizować podejrzane pliki lub adresy URL pod kątem złośliwego oprogramowania, a następnie automatycznie udostępniać je społeczności zajmującej się bezpieczeństwem. Skanuje Twoją witrynę pod kątem kilkunastu baz danych złośliwego oprogramowania i spamu. VirusTotal jest całkowicie darmowy.
Pamiętaj, że przesyłając swoją witrynę, wyniki skanowania zostaną przesłane do VirusTotal w celach badawczych.

skaner stron internetowych online

Detectify

Detectify to płatna usługa przeznaczona dla witryn o większym budżecie. Najtańszy plan zaczyna się od około 80 USD miesięcznie, ale obejmuje pełne zdalne skanowanie Twojej witryny i wszelkich powiązanych aplikacji. Twoja witryna została przetestowana pod kątem ponad 2000 luk w zabezpieczeniach, które są aktualizowane co tydzień.
Chociaż nie ma bezpłatnej opcji, otrzymujesz bezpłatny dwutygodniowy okres próbny. To może wystarczyć, aby przeskanować witrynę i usunąć wszystkie krytyczne błędy!

skaner antywirusowy online komputera, plik do pobrania

Eset

Skaner ESET zmniejszona wersja całego pakietu ESET Security. Jest to  skaner tylko do ściągnięcia. Zapewniał bezbłędną dokładność podczas identyfikacji infekcji i był w stanie określić oraz zlokalizować każdy podejrzany plik.
Skanowanie trwało dłużej niż w wypadku pozostałych skanerów, ale  dokładnie sprawdziło pamięć operacyjną, lokalizacje automatycznego uruchamiania oraz HDD/SDD.
Pozwala także usunięcie lub kwarantannę infekcji, co nie jest opcją w wypadku niektórych skanerów antywirusowych.  Jest dostępna wyłącznie w systemach Windows.

skaner stron internetowych WordPress

Geekflare

GeekFlare to całkowicie bezpłatne narzędzie online do zdalnego skanowania witryny. Informuje o zainstalowanych wtyczkach, czy ujawniono Twoją stronę logowania administratora, czy Twoja witryna jest podatna na ataki, czy Twój motyw działa w najnowszej wersji oraz czy używasz protokołu HTTPS.

skaner stron internetowych WordPress

Wpsec

Jak sama nazwa wskazuje, WPSec to skaner online przeznaczony do wyszukiwania witryn WordPress pod kątem problemów z bezpieczeństwem. Jest darmowy i daje podstawowe wyniki. Jeśli jednak chcesz zobaczyć bardziej szczegółowy raport, musisz zapisać się do ich biuletynu e-mail.

skaner stron internetowych online

Urlvoid

To narzędzie online sprawdza reputację Twojej witryny. Robi to, przeszukując 34 różne czarne listy spamerów, phisherów i innych złośliwych podmiotów. Możesz także wypróbować adres IP bezpośrednio za pomocą narzędzia IPVoid. Jest całkowicie darmowy.
Pamiętaj, że zeskanowane dane zostaną wysłane do firmy.

skaner komputera do pobrania

F-secure

F-Secure to fińska firma skupiająca się na bezpieczeństwu cybernetycznym, która świadczy szereg darmowych narzędzi online. Omawiany skaner wymaga pobrania.
Skaner antywirusowy jest wygodny, prosty w obsłudze i efektywny.
Podczas testów usunął większość złośliwego oprogramowania. Cały proces był imponująco szybki, zajmując mniej parę minut. Po zidentyfikowaniu możesz sprawdzić informacje o zainfekowanych plikach, korzystając z linków internetowych, dzięki którym uzyskasz więcej danych.
Narzędzie może również skutecznie usunąć znalezione złośliwe oprogramowanie.

skaner stron internetowych

Scanurl

ScanURL to bezpłatne narzędzie online, które umożliwia sprawdzenie adresu URL pod kątem raportów o wyłudzaniu informacji, złośliwym oprogramowaniu i wirusach. Chociaż jest ono przeznaczona do sprawdzania innych witryn, a nie Twojej, jest przydatna do sprawdzenia, reputacji Twojej witryny. ScanURL jest całkowicie darmowy.

skaner stron internetowych

Pentest-tools

Pentest-Tools.com to strona internetowa wypełniona różnymi sposobami „pentestowania” Twojej witryny. Wszystko odbywa się bezpośrednio na stronie. Bardziej zaawansowane narzędzia nie są darmowe, ale podstawowe są nadal przydatne.
Narzędzie do wykrywania luk w witrynie zawiera podstawowe, bezpłatne opcje.
Chociaż będziesz musiał zapłacić, aby użyć pełnego skanowania, funkcja Light Scan jest również przydatna. Wykrywa przestarzałe oprogramowanie serwera, niezabezpieczone nagłówki HTTP, źle skonfigurowane ustawienia plików cookie, analizę pliku robots.txt i nie tylko.

Zestaw narzędzi do skanowania

Bitdefender

Antivirus Free Edition narzędzie dostępną jedynie do ściągnięcia, która stanowi częścią bezpłatnego zestawu narzędzi BitDefender. Można go wykorzystać do natychmiastowego skanowania obszarów krytycznych urządzenia, przeprowadzenia pełnego sprawdzania systemu czy sprawdzenia niestandardowej lokalizacji. Skanowanie zostało ukończone w mniej niż minutę.
Home Scanner
Bitdefender Home Scanner wyszukuje w twojej sieci urządzenia oraz hasła, które mogą być narażone na ataki i oferuje szczegółowe zalecenia dotyczące zabezpieczenia dla Twojej sieci domowej.
Dostępny jest również Virus Scanner for Mac
to bezpłatna aplikacja, która szybko eliminuje oprogramowanie reklamowe z Twojego urządzenia oraz wtyczka do przegąldarki TrafficLight, która Przechwytuje, przetwarza i filtruje cały ruch internetowy, blokując złośliwą zawartość, zanim dotrze do Ciebie.

skaner stron internetowych

Google raport przejrzystości

Narzędzie Google to łatwy sposób na sprawdzenie, co myśli Google o Twojej witrynie. Ponieważ Google jest dominującą wyszukiwarką na świecie, ważne jest, aby być świadomym, jeśli uważają Twoją witrynę za niebezpieczną. Samo narzędzie jest dostępne online i całkowicie bezpłatne.
Ponieważ dane są oparte na ich indeksie sieciowym, a nie są gromadzone podczas uruchamiania narzędzia, witryna może nie znajdować się na liście. Tak czy inaczej, jest to szybkie i bezproblemowe narzędzie, które pozwala sprawdzić, jak bezpieczna jest Twoja witryna przez Google.

skaner antywirusowy online

Norton safe web

Norton to firma, która tworzy popularne pakiety oprogramowania antywirusowego dla systemów Windows, Linux i Mac OSX. Oprócz tego na swojej stronie mają również proste narzędzie do sprawdzania, czy witryna jest bezpieczna. Kategoryzuje witryny na cztery kategorie: OK, Problem, Niebezpieczny i Niedostępny. Twoja witryna powinna zostać przeanalizowana jako OK.

skaner antywirusowy oraz spyware w wersji portable

Norton power eraser

Norton Power Eraser to bezpłatne narzędzie do zwalczania wirusów. Power eraser można pobrać i uruchomić w celu usunięcia programów typu „spyware” i innych zagrożeń z komputera. Narzędzia jest w wersji portable tzn. nie trzeba instalować.

Wnioski

Jeśli nie przeprowadzałeś skanów bezpieczeństwa w swojej witrynie i komputera, to najwyższa pora to zrobić.

Nie można przecenić wagi dbania o bezpieczeństwo. Ma bezpośredni wpływ na, ruch, reputację, a jeśli sprzedajesz produkty, na Twoje przychody.

Pamiętaj o regularnym korzystaniu z jednego z powyższych narzędzi, aby upewnić się, że w witrynie oraz komputerze nie ma żadnego ukrytego złośliwego oprogramowania ani trojanów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbudujemy stronę internetową, która rozwinie Twój biznes!

Scroll to Top