zdjęcia z polarioda w duotonie - napis 10 niesmaowitych stron internetowych z darmowymi zdjęciami

Zdjęcia za darmo, darmowe obrazy, darmowe grafiki- Top 10 stron internetowych.

Jeśli jesteś jak większość blogerów, prawdopodobnie miałeś problem ze znalezieniem wysokiej jakości zdjęcia za darmo, które chciałbyś wykorzystać w swoich postach na blogu.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś doświadczonym blogerem, wiesz, dlaczego dodawanie zdjęć do postów na blogu jest tak ważne.

Nie od dziś wiadomo, że jedno zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów

Badanie wykazało, że samo dodanie obrazu do postu na blogu zwiększyło liczbę odsłon o prawie 90%. Nie zapomnij o uzupełnieniu atrybutu „alt” do każdego ze zdjęć umiesczonych na swoim blogu czy stronie. Opis zdjęcia również ma wpływ na pozycjonowanie stron w Internecie.

Jesteś tutaj być może dlatego, że zmagasz się ze znalezieniem zdjęcia za darmo, lub interesują Cię darmowe obrazy czy darmowa grafika, których możesz użyć bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Nie jesteś pewien, gdzie szukać lub zacząć.

Stworzyliśmy tę listę dla blogerów takich jak Ty.

W tym artykule omówimy ponad 10 niesamowitych witryn internetowych, których możesz użyć, aby znaleźć wspaniałe zdjęcia za darmo do pobrania, darmowe obrazy czy darmowa grafika, które możesz dodać do swoich postów na blogu, mediów społecznościowych i kampanii reklamowych.

Co obejmuje lista?

Staraliśmy się uwzględniać tylko te strony internetowe ze zdjęciami za darmo, które oferują wyłącznie darmowe obrazy wolne od opłat (co oznacza, że nie musisz ich kupować ani oferować żadnego stałego wynagrodzenia za ich użycie).

W niektórych przypadkach może być wymagane podanie źródła (lub uznanie właściciela) i wyjaśniamy to na podstawie indywidualnych przypadków.

Celowo wykluczyliśmy strony internetowe premium lub freemium, takie jak, Shutterstock, itp.

Słowo przestrogi – zrezygnuj z korzystania z wyszukiwarki grafiki Google w poszukiwaniu obrazów do swoich postów na blogu. Jeśli to zrobisz, istnieje możliwość, że napotkasz problemy z prawami autorskimi, które mogą być kosztowne.

Zamiast tego skorzystaj z dowolnej z wymienionych poniżej witryn internetowych.

Unsplash

Obok  Instagrama i Tumblrea – UnSplash to trzecia co do wielkości witryna fotograficzna na świecie. Będziesz mógł wyszukiwać i znajdować ponad 1,2 miliona zdjęć o prawie wszystkim.
UnSplash umożliwia fotografom przesyłanie zdjęć i darmowe obrazy na stronę internetową, która jest następnie wybierana przez ich zespół redaktorów. Do tej pory ponad 150000 fotografów zamieściło swoje zdjęcia na stronach internetowych.
Zdjęcia można pobrać w 100% za darmo i można je wykorzystać praktycznie do wszystkiego – do postów na blogu, w mediach społecznościowych, w reklamach itp
Ponadto UnSplash udostępnił również swoje API, którego programiści mogą używać do tworzenia swoich aplikacji i witryn zdjęciami z bazy danych UnSplash.

Pixabay

Z liczbą ponad million  obrazów – Pixabay jest jedną z najszybciej rozwijających się i powszechnie używanych stron internetowych ze zdjęciami bez tantiem.
Znajduje się tutaj: darmowa grafika wektorowa, ilustracje, a nawet filmy 4K – wszystkie do pobrania i używania ZA DARMO.
Wszystkie obrazy są dostępne na licencji Pixabay (podobnie jak na Creative Commons), co oznacza, że możesz z nich bezpiecznie korzystać bez pytania o pozwolenie
lub podania źródła.

Pexels

Jeśli szukasz darmowych zdjęć stockowych w wysokiej jakości – to Pexels to kolejna opcja dla Ciebie.
Mają ogromną bibliotekę posortowaną według różnych kategorii, aby pomóc Ci znaleźć obraz w dowolnej niszy.
Wszystkie obrazy można pobrać i używać zarówno do celów osobistych, jak i komercyjnych. 
Uznanie autorstwa nie jest wymagane, ale zalecane. Możesz również modyfikować lub dostosowywać zdjęcia po pobraniu (jednak nie możesz ich sprzedawać i czerpać z nich korzyści).

Pikwizard

Należy do i jest zarządzana przez firmę programistyczną DesignWizard – jest to kolejna witryna, która zawiera dużą kolekcję (ponad 1 milion) bezpłatnych zdjęć i filmów.
Możesz używać wszystkich obrazów PikWizard za darmo na swojej stronie internetowej, mediach społecznościowych, filmach, ebookach itp. Nie jest wymagane podanie źródła, ale zalecane.
Istnieje również bezpośrednia integracja z DesignWizard – gdzie możesz edytować obrazy za darmo za pomocą ich oprogramowania.

Pic Jumbo

Stworzony przez fotografa i przedsiębiorcę internetowego Viktora Hanacka – PicJumbo ma blisko 3000+ unikalnych zdjęć.
Prawie wszystkie zdjęcia są tworzone przez samego Viktora – aby były autentyczne i niepowtarzalne.
Obrazy stockowe można bezpłatnie wykorzystywać do celów osobistych i komercyjnych i nie jest wymagane podanie ich źródła.
Witryna ma również opcjonalną płatną opcję członkostwa, a jej zaletą jest to, że co miesiąc będą wysyłać Ci swoją najnowszą kolekcję ponad 50 zdjęć stockowych.

SplitShire

SplitShire został stworzony przez niezależnego projektanta graficznego Daniela Nanescu.
Przesłał pierwsze 100 zdjęć. Od tego czasu dodał ponad 1000+ zdjęć, a te obrazy stockowe zostały pobrane ponad 2 miliony razy. Możesz więc sobie wyobrazić, że jakość zdjęć stockowych jest na najwyższym poziomie.
Możesz korzystać z darmowych zdjęć ze SplitShire w dowolnej formie lub medium, jakie wybierzesz (posty na blogu, media społecznościowe, reklamy, okładki książek itp.)
 I są one dostępne bezpłatnie do użytku osobistego i komercyjnego.

ISO Republic

Stworzony przez brytyjskiego fotografa Toma Eversleya – ISO Republic posiada kolekcję ponad 6000+ bezpłatnych zdjęć, obrazów i filmów.
Możesz używać ich obrazów wolnych od tantiem zarówno do użytku osobistego, jak i komercyjnego. Atrybucja nie jest wymagana.

Reshot

Wszystkie zdjęcia w Reshot są ręcznie wybierane przez ich zespół. Posiadają dużą kolekcję fotografii w wysokiej rozdzielczości.
Wszystkie obrazy można używać zarówno do celów osobistych, jak i komercyjnych, i nie jest wymagane podanie ich autorstwa.
Jedną z unikalnych funkcji tej witryny jest funkcja „Pakiety obrazów”.
Aby zaoszczędzić czas – witryna wyselekcjonowała kilka zdjęć z określonej niszy (od 10 do 20 obrazów naraz) i możesz pobrać całą listę za jednym razem.
Aby pobrać cały pakiet, wystarczy wysłać jeden tweet.

StockSnap

Jedną z zalet StockSnap jest funkcja wyszukiwania.
Możesz wyszukiwać zdjęcia w oparciu o kategorie, datę przesłania lub nawet popularność w witrynie (wyświetlenia i / lub pobrania).
Wszystkie obrazy są darmowe i objęte licencją Creative Commons i nie jest wymagane podanie ich autorstwa. Mogą być używane zarówno do użytku osobistego, jak i komercyjnego. Witryna jest bardzo aktywna i codziennie dodaje setki nowych zdjęć.

Picxclicx

Stworzony przez niezależną fotografkę Jill Levenhagen – PicXClicX to świetna opcja, jeśli szukasz zdjęć stockowych, które nie wyglądają na ogólne.
Wiele obrazów ma format „portretowy” i przydadzą się, jeśli chcesz mieć obrazy
godne Pinteresta.
Wszystkie obrazy można wykorzystywać wyłącznie do użytku osobistego. Jednak w przypadku każdego obrazu wymagane jest podanie źródła.
Ewentualnie, jeśli nie chcesz podawać źródła lub chcesz używać go komercyjnie – możesz kupić dożywotnią licencję bez przypisania za symboliczne 20 USD (możesz wtedy swobodnie z nich korzystać, jeśli uznasz to za stosowne).

Coś ekstra

Coś ekstra na koniec. Od niedawna Adobe Stock oferuje dostęp do bazy gdzie czeka na nas: darmowa grafika, darmowe obrazy i wysokiej  jakości zdjęcia, które można bezproblemowo wykorzystywać do celów komercyjnych.
Żeby korzystać z dobrodziejstw inwentarza wystarczy mieć (lub założyć nowe) konto Adobe – nie trzeba mieć wykupionych żadnych usług Creative Cloud itp.
Większość zdjęć ma standardową licencję Adobe z którą można zapoznać się TUTAJ

Podsumowanie

Lista ponad 10 stron internetowych z darmowymi zdjęciami do pobrania, na których możesz teraz znaleźć zdjęcia stockowe, z których możesz swobodnie korzystać.

Skorzystaj z tych zasobów, aby zwiększyć zaangażowanie swoich blogów, stron i postów w mediach społecznościowych.
Popraw swoje SEO, dzięki dokładnym opisom zdjęć.

Dodaj ten post do zakładek, a jeśli potrzebujesz wysokiej jakości zdjęć stockowych dostępnych bez tantiem – przyjdź tutaj i sprawdź tę listę.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz nawiązać  współpracę z nami zapraszamy Wiral strony internetowe i więcej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbudujemy stronę internetową, która rozwinie Twój biznes!

Scroll to Top